2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Berlusconi martohet të shtunën me vajzën 53 vite më të re

Është 53 vjeç më e vogël në moshë së dhëndrri, por nuk e ka problem të shkëmbejë unazën në fakt, Marta Fascina po martohet me një nga më të pasurit e Italisë, ish-kryeministrin dhe kreun e Forza Italia-s, Silvio Berlusconi, ku dhe ceremonia është shpallur për të shtunën në një nga vilat luksoze të Lombardisë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Nuk do të jetë një martesë me vlerë juridike, por vetëm formale, pas këshillimeve të shumta nga fëmijët e tij, si dhe nga bashkëpunëtorët më të afërt në biznes, Berlusconi vërtet shkëmben unazën, por nuk do të kryejë një martesë ligjore.

Ndoshta edhe situata që po kalon Evropa ndikon në jetën personale të një politikani kalibri si ai madje Silvio ka dashur ta shtyjë ceremoninë, por ka qenë reagimi shumë i acaruar i së fejuarës, që ka bërë ta kthejë prapa këtë ide, shkruajnë mediat Italiane.

Po kush është nusja 32-vjeçare? Marta është deputete e Forza Italia-s në Parlamentin italian dhe ka dy vjet që bashkëjeton me kreun e partisë së saj.

Berlusconi ka pas krahëve dy martesa të dështuara dhe 5 fëmijë, ai ka patur një mori të fejuarash shumë më të reja se vetja gjatë moshës së tretë, si dhe do të mbahet mend për procesin  me vajza të reja për çka gjykata e dënoi.

Berlusconi u shërbeu për gati një vit në mencë moshatarëve të vet në një azil, pasi burgimi iu konvertua me punë në komunitet.

 

 

(

Më Shumë

Shkenca thotë se burrat duan më shumë seks në dimër

Hulumtimet e reja thonë se burrat kanë një dëshirë më të lartë seksuale gjatë muajve të dimrit. Në një studim të fundit të botuar në...

Liberalizimi diskutohet sërish në Bruksel

Të martën në Bruksel mbahet edhe një takim i Grupit Punues për Vizat në kuadër të Këshillit të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimin nga agjenda e...

Lajmet e Fundit