23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

17 vjeçari në Rahovec bie nga skelet, dërgohet pavetëdije në QKUK

Punëtorët në Kosovë po vazhdojnë ta pësojnë në vendet e tyre ku punojnë, për shkak të kushteve jo të favorshme të punës. Një rast i tillë ka ndodhur edhe në Rahovec, por këtë herë viktimë është një i mitur, i cili është rrëzuar derisa ka qenë duke punuar në shtëpinë e xhaxhait të tij, raporton Gazeta Sinjali.  

Burimet e Sinjalit brenda QKUK-së kanë bërë të ditur se viktima është një 17-vjeçar, i cili është dërguar në këtë qendër pasi është rrëzuar nga ‘skelet’ në objektin ku ka qenë duke punuar.

I riu është dërguar pa vetëdije në Emergjencë, ku po e vazhdon trajtimin mjekësor për shkak të plagëve. Siç mëson Sinjali, viktima fillimisht është trajtuar në Spitalin e Gjakovës, por për shkak të gjendjes është transferuar në Prishtinë.

Lidhur me rastin, hetuesit policorë kanë intervistuar të dyshuarin, xhaxhain e të miturit, ndaj të cilit Prokurori ka urdhëruar inicimin e rastit “Asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë në vendin e punës”.

Më Shumë

Dokufest, filmi “Ka me kalu” fitoi çmimin më të mirë në grupin nacional

Mbrëmë u mbyll ceremonia e festivalit të filmit të metrazhit të shkurtër dhe atij të gjatë dokumentar - Dokufest në Prizren, i cili në...

Tottenham nuk dorëzohet, përgatit një ofertë të re për Zaniolon

Antonio Conte kërkon me çdo kusht të ketë nën urdhërat e tij këtë sezon te Tottenham edhe yllin e Romës, Nicolo Zaniolo. Sipas Calcio MercatoWeb,...

Lajmet e Fundit