21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Besim Beqaj: Isa Mustafa mund të arrestohet

besim beqajMinistri i Financave, Besim Beqaj ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës mund të mbetet pa liderin e saj, Isa Mustafën kjo për shkak se ai mund të përballet me ligjin.

Këto komente ai i bëri gjatë një debati televiziv në ‘Klan Kosova’ ku u fol për platformën e subjekteve partiake sa i përket politikave për taksat ku të ftuar ishin përfaqësues të partive kryesore në vend.

Në përballje me Hikmete Bajramin nga LDK e cila akuzoi Partinë Demokratike për kryetarët e komunave të cilët janë të dënuar por po refuzojnë të shkojnë në burg, Beqaj u kundërpërgjigj:

“Jemi dëshmitarë të arrestimeve që po bëhen çdo ditë dhe ju nuk e dini a do ti keni udhëheqësit tuaj dhe liderin tuaj nesër në pushtet”.

Ai akuzoi LDK-në se gjatë udhëheqjes së komunës, kësaj partie i kanë tepruar 18 milionë euro nga buxheti por ende ju kanë mbetë hapur disa gropa. Duke marrë parasysh një gjë të tillë, sipas tij, është e tepërt qe kjo parti të flasë për buxhet.

Tutje, duke folur për programin e Partisë Dekomkratike, Beqaj tha se partitë tjera po e marrin si model Misionin e Ri të PDK-së madje duke e kopjuar atë.

“Një pjesë të programeve i kam lexuar, është një tendecë për kopjim por kopjimet janë të kqija. Besoj se misioni ynë është bërë model për të gjithë”, tha Beqaj.

Ministri në detyrë përmendi disa nga premtimet e realizuara nga PDK siç janë, rritja e pagave, heqja e TVSH-së për produktet primare bujqësore si dhe për mjetet e informimit, rritja e pagave etj, transmeton Reporteri.net

Më Shumë

IKShPK-ja del sërish me këshilla për mbrojtje nga temperaturat e larta

Temperaturat e larta që po shënohen këtyre ditëve ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell për...

Policia në Prizren sekuestron 22 motoçikleta

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, në vazhdimin e implementimit të planit operativ “Motoçiklistët kundërvajtës”, i cili është realizuar nga njësitet policore të stacionit...

Lajmet e Fundit