1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

‘Bijtë e shqiponjës në një flamur të pandarë’ fluturojnë drejt Gjermanisë

Kombëtarja e Shqipërisë është kualifikuar në Kampionatin Evropian, pasi i mjaftoi një barazim me Moldavinë, me rezultat 1-1.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët me anë të Sokol Cikalleshit, në minutën e 27’. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, moldavët e barazuan rezultatin me anë të Vladislav Baboglos.

Kuqezinjtë pas shtatë xhirove në grupin E kanë grumbulluar 14 pikë, duke u pozicionuar në vendin e parë. /Klankosova.tv.


Ft: Shqipëri -Moldavia 1-1

94? Shqipëria barazoi me Moldavinë me rezultat 1-1.

87? Moldavia e ka barazuar rezultatin me anë të Vladislav Baboglos, në minutën e 87’.

60? Një orë lojë, rezultati vazhdon të jetë i njëjtë. Shqipëria po fiton me golin e shënuar nga Sokol Cikalleshi.

46? Ka nisur pjesa e dytë në Moldavi. Kuqezinjtë janë duke avancuar me një gol epërsi.

45? Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen mes Moldavisë dhe Shqipërisë. Kuqezinjtë janë duke fituar me golin e Sokol Cikalleshit, i cili ishte i saktë nga penaltia e nxjerrë nga Taulant Seferi. Raste të tjera për t’u përmendur nuk kishte gjatë pjesës së parë.

25‘ Shqipëria ka kaluar në epërsi ndaj Moldavisë. Golin e ka realizuar Sokol Cikalleshi, nga penaltia.

22? Është minuta e 22-të që kuqezinjtë për herë të parë rrezikojnë portën me anë të Ardian Ismajlin. Goditja e tij shkoi mbi portë.

10? Kanë kaluar 10 minuta nga nisja e sfidës. Në këto minuta kuqezinjtë e kanë iniciativën.

1’ Ka nisur ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë.


17:24 – Gjithçka gati në dhomat e zhveshjes para duelit me Moldavin

 

Më Shumë

Vetëvendosje në Prizren zgjedh anëtarët e rinj të Komisionit Disiplinor dhe Komisionit Zgjedhor të Qendrës

Sot, Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, mbajti sot mbledhjen e XXIV - të të Këshillit të Qendrës. Në këtë mbledhje të rregullt të Këshillit të Qendrës...

Moti sot: Dita më e nxehtë e javës, temperaturat deri në 10 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të jetë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Sipas IHMK-së, sot...

Lajmet e Fundit