5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

City ia cakton çmimin Sterlingut

Klubi anglez, Manchester City tashmë i ka vendosur çmimin sulmuesit anësor anglez, Raheem Sterling.

Sterling ka hasur në vështirësi në sezonin e fundit dhe këtë aktual, pasi ka humbur vendin e titullarit te City.

Situata e krijuar me të në Etihad ka bërë që anglezi të mendojë largimin në mes të sezonit, në afatin kalimtar të janarit.

Tashmë edhe drejtuesit e Cityt dhe trajneri Pep Guardiola thuhet se janë pajtuar me largimin e lojtarit dhe i kanë vendosur edhe çmimin.

Sipas mediumit britanik Metro, City do të kërkojë rreth 45 milionë funte apo rreth 52 milionë euro nga çdo marrëveshje që përfshin Sterlingun.

Barcelona ka qenë shumë e lidhur me reprezentuesin anglez, por ideja e tyre është një huazim i thjeshtë me mundësi blerje, pasi nuk kanë fonde këtë janar.

Më Shumë

Prizren: Gjykimi ndaj ish-përmbarueses private, e akuzuara propozon dëgjimin e një dëshmitari

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, e akuzuara ish-përmbaruesja private, Saranda Kuçi ka propozuar që në cilësi të dëshmitari të dëgjohet Bajrush Gashi. Propozimin...

Shkolla e fshatit Gorozhup të Hasit nuk ofron kushte për mësim

Shkolla fillore në Gorozhup të Hasit po përballet me probleme infrastrukturore pasi ambientet e brendshme të kësaj shkolle po krijojnë lagështirë, duke mos krijuar...

Lajmet e Fundit