0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Daka: Ja kur do të publikohet rezultati i zgjedhjeve

ValdeteDaka-zgjedhjetKryetarja e KQZ-se, Valdete Daka ka parlajmëruar se rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 8 qeshorit mund të publikohen javën që vjen, të entjen. Ajo ka thënë se nuk ka asnjë vonesë në procession e numërimit dhe të rinumërimit të votive.

Sipas saj, KQZ-ja dhe QNR-ja janë duke e kryer punën në mënyrë profesionale, efikase dhe transparente. Daka ka kërkuar nga përfaqsuesit të të gjitha partrive poltike, analitëtë dhe të tjerët që po merren më punët e KQZ-së, ta lenë te qetë institucion ta bëjë punën ashtu si duhët.

“Këto ditë do të vazhdojë rinumërimi I 439 kutive dhe parashihet që për cdo ditë të rinumërohen nga 80 kuti. Duke u nisur nga kjo përllogaritje, mund të presim që të entjetn të dalim më rezultate përfundimtare për zgjedhjet e tetë qershorit”, ka thënë Daka për gazetën “Epoka e re”.

Më Shumë

Abrashi: Escobar i ka premtuar Bërnabiqit se do ta detyrojë Kosovën ta diskutojë Asociacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se takimi i datës 31 janar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë ku do të diskutohet për...

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Lajmet e Fundit