10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Diell dhe vranësira, gjatë ditës priten reshje shiu e stuhi dhe breshër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ndikohet nga fushat e fuqishme ciklonike.

Në këto kushte do të mbajë mot jo stabil, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës do të shoqërohen reshje shiu, e në disa zona ekziston rrezik për stuhi dhe breshër.

Një mot afërsisht i ngjashëm do të na shoqëroj deri në fundjavë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu dhe veriperëndimi e lehtë dhe lokalist e fortë.

Kushtet biometeorologjike nuk do të jenë të mira, sepse përpos indeksit të lartë UV, apelohet që të kemi kujdes gjatë kohës kur fillojnë reshjet dhe të respektohen udhëzimet ,se si duhet të mbrohemi nga moti me rrufe dhe stuhitë./

Më Shumë

67 vjeçari nga Suhareka u shpall i vdekur – vizita në Gjermani i kushton me humbje të pensionit

Pensionistit Ramadan Kyçyku nga Suhareka, u largua për tre muaj nga pensioni, pasi nuk ishte lajmëruar pas gjashtë muajve në zyrën e pensionistëve. Krejt...

Sport Pagat te PSG: Mbappe i lë “targën” Messi-t dhe Neymar-it

Tashmë prej disa muajsh ka dy dosje në tryezën e Paris Saint-Germain. Kur kontratat e Lionel Messi-t dhe Sergio Ramos të skadojnë në fund...

Lajmet e Fundit