10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Disa raste të falsifikimit të parasë në Prishtinë, një person i arrestuar në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar për disa raste të falsifikimit të parasë në Prishtinë, ndërsa lidhet me një rast tjetër të falsifikimit të parasë është arrestuar një person në Prizren.

Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Falsifikim i parasë

Rr. Robert Doll, Prishtinë, 18.03.2022 – 08:32. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është  deponuar një kartëmonedhë 100 euro e cila dyshohet se mund të jetë e falsifikuar. Rasti është duke u hetuar.

Rr. Enver Maloku, Prishtinë, 06.04.2022 – 08:32. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është hasur në një kartëmonedhë 100 euro e cila dyshohet se mund të jetë e falsifikuar.  Rasti është duke u hetuar.

Rr. Hasan Prishtina, Obiliq, 01.04.2022 – 08:32. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është deponuar një kartëmonedhë pre 50 euro e cila dyshohet se mund të jetë e falsifikuar.  Rasti është duke u hetuar.

Rr. Ahmet Prishtina, Prizren, 26.09.2021 – 14:25. Pas një pune hetimore më 07.04.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. /Telegrafi

Më Shumë

Dr. Edlira Gashi- Batiu anëtarësohet në Vetëvendosje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren Artan Abrashi dhe deputeti Arbër Rexhaj kanë mirëpritur anëtarësimin e Dr. Edlira Gashi- Batiu. “Ajo ka përfunduar Fakultetin e...

Si u vra para syve të gruas e vajzës? – Zbulohen detaje tronditëse të vrasjes së Beqir Morinës në Prizren

Beqir Morina u vra në mënyrë mizore me dhjetë plumba në kokë para syve të bashkëshortes dhe vajzës së tij 8-vjeçare. Aktakuza e Prokurorisë Themelore...

Lajmet e Fundit