11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Rooney: Besoj se edhe Messi është xheloz për Ronaldo-n

Wayne Rooney është përgjigjur pasi Cristiano Ronaldo e etiketoi atë si xheloz, pas kritikave të tij ndaj sulmuesit aktual të Manchester United në fillim të kësaj jave.

Trajneri i Derby County tha në një konferencë për shtyp të enjten se është e pamundur të mos jesh xheloz për Ronaldo-n.

“Ndoshta nuk ka një futbollist në planet që të mos jetë xheloz për Cristianon”, tha ai.

“Karriera që ka pasur, trofetë që ka fituar, paratë që ka fituar”.

“Mendoj se çdo lojtar, ndoshta edhe Lionel Messi, është xheloz për Cristiano-n”.

Rooney dhe Ronaldo luajtën së bashku në Manchester United nga viti 2004 deri në vitin 2009, ku ata formuan një nga partneritetet më vdekjeprurëse të sulmeve në historinë e Premier League.

Rooney u shfaq në programin ‘Monday Night Football’ të Sky Sports këtë javë dhe u pyet nëse rikthimi i Ronaldo-s në Old Trafford ka qenë një sukses deri më tani.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

“Duhet të them jo deri më tani”, tha Rooney.

“Ronaldo ka shënuar gola, gola të rëndësishëm në Champions League në fillim të sezonit. Ai shënoi padyshim hat trick kundër Tottenham”.

Ai më pas vazhdoi të deklarojë se United duhet të synojë lojtarët më të rinj që do të ofrojnë më shumë se Ronaldo.

“Por unë mendoj se nëse po shikoni për të ardhmen e klubit, duhet të shkoni me lojtarë më të rinj dhe të uritur për të ngritur Manchester United gjatë këtyre dy ose tre viteve të ardhshme”, tha ai.

“Natyrisht, Cristiano po kalon pak. Ai sigurisht që nuk është lojtari që ishte në të 20-at e tij dhe kjo ndodh – ky është futbolli.

“Ai është një kërcënim për gol, por pjesa tjetër e lojës ata kanë nevojë për më shumë dhe kanë nevojë për lojtarë të rinj dhe të uritur”.

Ronaldo ishte i pakënaqur me këto komente, siç tregohet nga komenti i tij në postimin e Rooney-t në Instagram vetëm disa orë më vonë.

Ish-sulmuesi i Anglisë ka publikuar një foto të ulur pranë Jamie Carragher dhe prezantuesit David Jones, të cilën Ronaldo e ka komentuar.

Dy xhelozë”, ka shkruar ai.

/Albanianpost.com

Më Shumë

OVL e UÇK-së në Malishevë vendos pllakë përkujtimore në shtëpinë e Isak Krasniqit në Tërpezë

Organizata e Veteranëve të Luftës e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Malishevë në prag të 16-vjetorit të pavarësisë dhe 25 vjetorin e çlirimit...

57 mijë kosovarë hoqën dorë nga shtetësia për 16 vjet

Rreth 57 mijë kosovarë kanë hequr dorë nga shtetësia, nga fillimi i vitit 2008 e deri në fund të 2023-ës. Këtë e kanë bërë...

Lajmet e Fundit