2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Djali rrah babain në Suharekë, shkak prona

Rastet e dhunës në familje nuk janë të rralla, madje ato raportohen çdo ditë. Viktimë e kësaj dhune janë gratë, burrat , fëmijët por edhe prindërit që sulmohen nga prindërit e tyre.

Një rast i tillë ka ndodhur dje në Suharekë ku një person është arrestuar nga Policia, pasi që i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht dhe ka kanosur babain e tij.

Sipas policisë deri tek ky sulm ka ardhur pas një mosmarrëveshje rreth një konteksti pronësor që viktima dhe i arrestuari kishin mes vete.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 16:15 në Suharekë.

Më Shumë

Djali rrah prindërit në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka shkaktuar dhunë fizike ndaj nënës dhe babait të tij. Policia njofton përmes raportit 24 orësh se viktimave...

110 vjet shtet shqiptar

Në Vlorë, si sot para 110 vjetëve, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e shtetit shqiptar. Qeveria e Ismail Qemalit nuk pati jetë të...

Lajmet e Fundit