16.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Dy kushtet e koalicionit për Vetëvendosjen

blloku opozitarBlloku i partive LDK, AAK dhe Nisma nuk i kanë pranuar dy kushtet kryesore të Lëvizjes Vetëvendosje që kanë të bëjnë me dialogun me Serbinë dhe privatizimin.

Burime nga tavolina e bisedimeve te këto parti politike kanë bërë me dije se pas konsultimeve edhe me faktorin ndërkombëtar, Vetëvendosjes i është bërë me dije se duhet të heq dorë nga pretendimi për udhëheqjen e dialogut me Serbinë dhe rishikimin e marrëveshjeve si dhe duhet të zbrapset nga kërkesa për stopimin e privatizimit dhe rishikimin e tërësishëm të tij, shkruan Tribuna.
Nëse këto kushte i pranon Vetëvendosje, atëherë blloku i treshes LDK, AAK dhe Nisma do të jetë në gjendje të nënshkruaj marrëveshje të koalicionit qeverisës edhe me Vetëvendosjen kanë thënë këto burime…

Më Shumë

FSK-ja pjesë e `Garës së luftëtarit më të mirë të shtetit të Iowa-s

Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka njoftuar gjatë kësaj fundjave në kampin Dodge në Iowa po zhvillohet një garë e rëndësishme mes ushtarakëve, ku...

Sot, mot me diell dhe me vranësira

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Sipas Meteo Kosova, gjatë pasditës mund të ketë reshje të izoluara shiu në...

Lajmet e Fundit