25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Dy raste të vdekjes dhe 38 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Dy persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë.

Sipas raportit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë janë regjistruar edhe 38 raste të reja pozitive me koronavirus.

Gjatë 24 orëve janë testuar 3 mijë e 285 persona si të dyshuar për Sars COV-2

Më Shumë

Ngritja e çmimit të çimentos në 130 euro, shkatërrues për ndërtimin

Rritja e çmimeve ka prekur edhe produktin më të rëndësishëm çimenton. Eksperti i ekonomisë, Safet Gërxhaliu tha se sektori i ndërtimtarisë dhe ai i tregtisë...

Presidenti Begaj sot nis vizitën dyditore në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj më 15 dhe 16 gusht realizon vizitën e parë zyrtare në Kosovë. Begaj do të takojë drejtuesit më të lartë...

Lajmet e Fundit