21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Edhe Nisma kërkon zbardhjen e vrasjes së Elvis Pistës

Nisma per kosove1Me keqardhje morëm lajmin për vrasjen e kandidatit për deputet të PDK-së, Elvis Pista, i cili u vra mbrëmë në prani të familjarëve të tij.

NISMA për Kosovën, shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e të ndjerit, miqve, bashkëpunëtorëve të tij, dhe Partisë Demokratike të Kosovës.

NISMA për Kosovën kërkon nga organet e rendit që sa më parë ta zbardhin këtë vrasje dhe bërësit e krimit t’i sjellin para organeve të drejtësisë.

Më Shumë

Shorti i vështirë për Llapin në Ligën e Evropës

Nënkampioni i Kosovës, Llapi e ka mësuar kundërshtarin e parë në kualifikimet e Ligës së Evropës. Skuadra e drejtuar do të përballet me skuadrën...

Qytetarët ankohen për mbeturinat skaj rrugës që çon në fshatin Novoselan të Prizrenit

Qytetarët kanë shprehur pakënaqësi për mbeturinat e hedhura skaj rrugës që shkon nga lagja Kurillë  në fshatin Novoselan të Prizrenit.   Për zgjidhjen e këtij problemi...

Lajmet e Fundit