22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Edhe zyrtarisht, Mbappe transferohet te Real Madridi

Kylian Mbappe është lojtar i ri i Real Madridit, me klubin spanjoll që e ka zyrtarizuar transferimin e bujshëm të sulmuesit francez.

Përmes një komunikate në faqen zyrtare dhe në rrjete sociale, klubi mbretëror njoftoi për arritjen e marrëveshjes me Mbappen, që vjen si lojtar i lirë nga Paris St. Germaini.

Mbappe do të bartë numrin 9 te Real Madridi, pas arritjes së marrëveshjes për një kontratë 5-vjeçare.

Megjithatë prezantimi i tij, do të bëhet pas kampionatit evropian “Euro 2024”, ka bërë të ditur klubi madrilen.

Më Shumë

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

Ndërmarrja “Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për dy mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës. Kërkesat: Eksperiencë në përpunimin dhe vendosjne  e dyerve dhe...

Litani e këputur nga rrufetë

Enver Sulaj Në qiellin me re Harta duket e copëtuar Si rrëfimi i harruar. Ulpianë, Ta pashë shtatin e lashtë Gurët si gjurmë loti e litani e këputur nga rrufetë. Kur t'i...

Lajmet e Fundit