16.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Edmond Hoxha drejtor i ri në Drejtorinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale në Prizren

Edmond Hoxha është emëruar drejtori i ri në Drejtorinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale në Prizren.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, përmes një konference për media.

Emërimi i Hoxhës, ka ardhur menjëherë pas dorëheqjes së ish-drejtoreshës Vjollca Kabashit.

Me anë të një postimi në llogarinë e saj në Facebook, Kabashi ka thënë se arsyeja e kësaj dorëheqjeje janë kërcënimet dhe shantazhet që sipas saj janë bërë nga kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj.

Më Shumë

Morrison: Nëse je i trishtuar e do të doje të vdisje, mendo për atë që po vdes e do të donte të jetonte

Disa thënie nga Jim Morrison: Njerëzit mendojnë se janë të lirë, por janë të lirë vetëm ta mendojnë. Ëndrrat janë si yjet, mjafton të ngresh shikimin...

Hovenier: Jemi partnerë me popullin e Kosovës për vizionin e Kushtetutës

Ambasadori i SHBA-ve në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, në 16-vjetorin e miratimit të Kushtetutës së Kosovës, deklaroi se SHBA-të janë krenare për mbështetjen ndaj popullit...

Lajmet e Fundit