Faza me eliminim direkt nis të shtunën me sfidën Zvicër-Itali në Olympiastadion të Berlinit duke nisur nga ora 18:00, për ti lënë radhën më pas Gjermani-Danimarkë në Westfalenstadion të Dortmundit, ora 21:00.

Të dielën luhen dy ndeshjet e tjera: Angli-Sllovaki(18:00) dhe Spanjë-Gjeorgji(21:00). Të hënën, Franca përballet me Belgjikën(18:00), ndërsa Portugalia me Slloveninë(21:00). Rumani-Holandë, të martën në orën 18:00, ndërsa raundi mbyllet me sfidën Austri-Turqi në orën 21:00.

FAZA E 16-SHES

29 qershor, ora 18:00 ZVICER-ITALI në Olympiastadion, Berlin

29 qershor, ora 21:00 GJERMANI-DANIMARKË në Westfalenstadion, Dortmund

30 qershor, ora 18:00 ANGLI-SLLOVAKI në Arena AufSchalke në Gelsenkirchen

30 qershor, ora 21:00 SPANJË-GJEORGJI në RheinEnergieStadion në Këln

1 korrik, ora 18:00 FRANCE-BELGJIKE në Merkur Spiel-Arena në Düsseldorf

1 korrik, ora 21:00 PORTUGALI-SLLOVENI në Waldstadion në Frankfurt

2 korrik, ora 18:00 RUMANI-HOLAND në Allianz Arena në Mynih

2 korrik, ora 21:00 AUSTRIA-TURQI në Red Bull Arena në Leipzig

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri