7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Falja e tatimit në pronë/ Dështon seanca e Kuvendit të Prizrenit

Ka dështuar seanca e Kuvendit të Prizrenit, për faljen e 100 eurove të tatimit në pronë për vitin 2023.

Seanca ka dështuar për shkak mungesës së kuorumit, pasi që kuvendarët e pozitës nuk kanë marrë pjesë.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Opozita ndërkaq, ka kritikuar pozitën për bojkotimin e Kuvendit.

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, me kërkesën e 1/3 të anëtarëve të Kuvendit të Komunës, ftoi sot të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e jashtëzakonshme e cila ishte kërkuar nga Vetëvendosje./PrizrenPress.com/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Morena Taraku sjell imazhe të reja tërheqëse

Këngëtarja dhe modelja e njohur Morena Taraku është mjaftë aktive në rrjetet sociale. Ajo ka publikuar disa imazhe të reja ku duket mjaftë tërheqëse dhe...

Limaj takon aktivistët e Nismës në Malishevë: Bashkërisht i arritëm për një dekadë

Në prag të 10-vjetorit të themelimit të Nismës Socialdemokrate, kryetari i saj, Fatmir Limaj, ka takuar aktivistët në Malishevë dhe drejtuesit e udhëheqjes komunale...

Lajmet e Fundit