3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Fillojnë vizitat për shërbime veterinare periodike falas në Rahovec

Drejtori i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në Komunën e Rahovecit, Berat Duraku i shoqëruar nga veterinari i angazhuar nga Komuna e Rahovecit dhe zyrtarë të BPZHR-së, kanë filluar vizitat te fermerët blegtorë, për t’i hapur kështu rrugë parandalimit të sëmundjeve përmes vaksinimit.

“Vizitat do të realizohen në baza periodike në tërë territorin e Komunës së Rahovecit, ku përmes këtij shërbimi do arrijmë të jemi më afër fermerëve blegtorë të komunës sonë”, ka njoftuar Komuna e Rahovecit.

Më Shumë

Ligji për paga do të hyjë në fuqi një muaj pas publikimit në gazetën zyrtare

Ligji për paga, i miratuar të mërkurën në Qeverinë e Kosovës, do të hyjë në fuqi vetëm një muaj pas publikimit në gazetën zyrtare,...

Rita Ora në pullat postare të Kosovës

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e...

Lajmet e Fundit