12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Filluan punimet në rrugën “Shuaip Spahiu” në Prizren, bllokohet ura afër Administratës

Është bllokuar për qarkullim ura afër Aministratës  së Prizrenit, për shkak fillimit të punimeve  të kanalizimit në rrugën “Shuaip Spahiu”.

Ajo do të jetë e mbylluar pesë ditë të kësaj jave.

Drejtori i Shërbimeve Publike në Prizren, Çelë Lamaj,ka kërkuar mirëkuptim nga qytetarët.

“Kërkojmë nga qytetarët mirëkuptim  dhe të shfrytëzojnë rrugët alternative për të iu shmangur tollovive në trafik, pasi edhe ura përballë objektit të Administratës do të jetë e mbyllur, ndërsa qytetarët duhet të shfrytëzojnë urën afër objektit të “Beledijes” në drejtim njëkahësh për kyçje në rrugën kryesore”, tha Lamaj./TVP/

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Më Shumë

Edhe 17 biznese të reja të mbështetura nga komuna e Prizrenit dhe Preda Plus, me mbështetjen e ASB-së

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka bërë me dije se kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me përfaqësuesit e projektit “Integra – Nxitja e...

Totaj: Amerikanët janë lodhur me Albin Kurtin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, deklaroi se amerikanët janë lodhur nga qasja e Qeverisë Kurti dhe se durimi i tyre po përfundon. “Duhet...

Lajmet e Fundit