1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Flamuri i Kosovës s’mund ta zëvendësoje atë kombëtar

Kim mehmeti“Të gjitha vuajtjet e veta Kosova, si dhe mbarë shqiptaria, i lotoi me flamurin kombëtar. Andaj, ky flamuri i ri i Kosovës, asnjëherë nuk do mund të qëndrojë dhe nuk duhet të qëndrojë më lart se ai kombëtar”, thekson publicisti i njohur shqiptar Kim Mehmeti.

Publicisti i shquar Kim Mehmeti thekson se pavarësisht rëndësisë qe ka flamuri shtetëror i Kosovës, flamuri kombëtar mbetet i pazëvendësueshëm. Flamuri kombëtar shqiptar është larë me gjak, brez pas brezi, i cili simbolizon rrugën tonë të lirisë e të mbijetesës, andaj edhe gëzon shenjtërinë e vet.

“Të gjitha vuajtjet e veta Kosova, si dhe mbarë shqiptaria, i lotoi me flamurin kombëtar. Edhe datat festive kjo shqiptari i kremtoi me atë flamur. Flamujt nuk janë vetëm një copë pëlhure, por ato janë rrëfim i ngritje-rënieve të një populli. Andaj, ky flamuri i ri i Kosovës, asnjëherë nuk do mund të qëndrojë dhe nuk duhet të qëndrojë më lart se ai kombëtar,”, thekson publicisti Mehmeti në rrjetin e vet social Facebook.

Previous article
Next article

Më Shumë

Gjendet pa shenja jete një person në Prizren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në Prizren, ku një person është gjetur pa shenja jete në rrugën ‘Rifat Krasniqi’,...

Ekzekutimi i shqiptarit në Mal të Zi dyshohet se ndodhi pas aferës me gruan e ish-ortakut

Edmond Mustafa është vrarë dy ditë më parë në Tivar. Si i dyshuar për vrasjen e tij është arrestuar Dino Ibrahimoviq më të cilin...

Lajmet e Fundit