30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Gjashtë nga 11 të lënduarit në Rahovec kanë pësuar djegie të shkallës së dytë

Gjashtë nga 11 personat e lënduar në një lokal në Ratkoc të Rahovecit janë duke u trajtuar në Spitalin Rajonal të Gjakovës “Isa Grezda”.

Nga ky spital kanë thënë për Klan Kosova se këta gjatë veta kanë pësuar djegie të shkallës së dytë pas shpërthimit të bombolës së gazit.

Ndërsa pesë të tjerët janë liruar për në shtëpi pas trajtimit.

Në vendin ku ka ndodhur shpërthimi ka dalë edhe kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, i cili për Klan Kosova ka thënë se ka vizituar edhe të shtruarit në spital.

80 vjet nga Lidhja e Dytë e Prizrenit

Sot janë bërë 80 vjet që nga mbledhja e Kuvendit në Prizren, i cili zgjati deri më 20 shtator dhe ku ishte vendosur për...

Muriqi për ndeshjen që u ndërpre në Rumani: Pse po përzihet politika në futboll – pse mos të jetojmë në paqe

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për ballafaqimin me Rumaninë pasi ndeshja u ndërpre për gati një orë pasi lojtarët kosovarë...

Lajmet e Fundit