13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Gjenden katër granata në një fshat në Suharekë, shpërthehen nga FSK-ja

Në fshatin Vraniq në Suharekë një person ka gjetur katër granata dore të martën.

Ankuesi ka raportuar rastin në Policinë e Kosovës.

 

Siç ka bërë të ditur Policia, është siguruar vendi i ngjarjes, ndërsa njësia për deminim e FSK-së i ka asgjësuar granatat në mënyrë të kontrolluar dhe pa incidente.

“Fshati Vraniq, Suharekë 13.09.2022-11:30. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar Policinë se ka hasur në disa mjete të dyshimta (të pashpërthyera). Njësia policore ka siguruar vendin e ngjarjes derisa njësia për deminim e FSK-së ka asgjësuar në mënyrë të kontrolluar 4 granata dore pa ndonjë incident”, thuhet nga Policia.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Berisha në 10 vjetorin e Nismës: Ne po vijmë!

Nisma Socialdemokrate ka shënuar sot 10 vjetorin e themelimit të saj. Kryetari i këtij subjekti politik në Prizren, Zafir Berisha, ka paralajmëruar rikthimi në pushtet...

Të martën, Zelensky në Tiranë, merr pjesë në Samitin për Ukrainën

Në Tiranë do të mbahet Samiti për Ukrainën, ku pritet të jetë i pranishëm edhe presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky. Samiti Ukrainë-Europa Juglindore do të...

Lajmet e Fundit