0 C
Prizren
E hënë, 1 Nëntor, 2021

Gjendet i vdekur një person në Lladroc të Malishevës, pranë tij edhe një pistoletë

Policia e Kosovës po heton vdekjen e dyshimtë të një personi.

Një burrë u gjet i vdekur në Lladroc të Malishevës dhe afër kishte një pistoletë me një gëzhojë.

“Është raportuar se është gjetur pa shenja jete viktima mashkull kosovar. Afër tij është gjetur edhe një pistoletë me një gëzojë. Njësit relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarje ku është konfirmuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, njoftoi PK-ja./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Aktakuzë kundër komandantit të Nënstacionit Policor në Zhur për falsifikim të dokumentit zyrtar

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër Z.S., – person zyrtar, për shkak të dyshimit të bazuar mirë...

Pulla e parë postare në botë do të shitet

Pulla e parë në botë do të dalë në ankand pas disa javësh. “Penny Black” e papërdorur është pjesë e një dokumenti që pritet të...

Lëkundjet e tërmetit në Shqipëri, shkon në 62 numri i banesave të dëmtuara në Bulqizë

Bulqiza në Shqipëri vazhdon të përballet me lëkundjet e tërmetit. Brenda 48 orëve janë shënuar shtatë lëkundje tërmeti, raportojnë mediat në Shqipëri. Ndërkohë nga lëkundja e...

Vrasje në tentativë me breshëri plumbash në Malishevë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të cilët dyshohen se kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të një personi tjetër, pasditen e...

Prizreni sot pa rrymë, ky është orari i ndërprerjeve

KEDS ka paralajmëruar se sot në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të energjisë për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit...

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Suharekë(FOTO)

Sot gjatë mesditës një shtëpi në fshatin Reshtan të Suharekës është përfshirë nga zjarri . Zjarrfikësit kanë intervenuar gjatë orës 18:20 dhe raportohet se brenda...

Rrahu gruan dhe vajzën e tij, arrestohet burri nga Dragashi

Është arrestuar një burrë nga Dragashi, pasi i njëjti i ka rrahur gruan dhe vajzën e tij.Policia përmes raportit 24 orësh ka bërë të...

Ambasada gjermane tregon se ka ndryshime në procedurën e aplikimit për viza

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për një ndryshim në procedurën e aplikimeve sipas rregullores së Ballkanit Perëndimor nga Ministria e Jashtme Federale. Ambasada njofton...

Pas debateve të shumta me aktorin e njohur, Iliri: Mezi po pres të kem një nominim përballë Donaldit

Debatet mes Ilirit dhe Donaldit nuk kanë të reshtur, e thuajse në të gjitha puntat e fundit të spektaklit të “Big Brother VIP” ata...

Tronditet Serbia, përfaqësuesja e tyre Miss Interkontinental fotografohet duke bërë shqiponjën dy krenare

Miss Interkontinental Serbia, Valentine Petroviç, ka pozuar duke bërë simbolin e shqiponjës dy krenare, teksa qëndronte pranë Miss Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës. Kjo...

Rukiqi thotë se rritja ekonomike këtë vit parashihet të jetë 7 për qind

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, ka thënë se deri në fund të vitit parashikohet që vendit të ketë rritje ekonomike...

Golden Eagle Ylli fiton kundër Pejës

Golden Eagle Ylli ka fituar në Ligën Unike në basketboll kundër Pejës me rezultat 93-92. Për tu zbuluar fituesi i takimit u nevojit që ndeshja...

Al Sadd demanton raportet se Xavi do jetë trajneri i ri i Barcelonës

Xavi është “plotësisht i fokusuar” në punën e tij si trajner i Al Sadd, pavarësisht se ai është i lidhur me postin e lirë...

KQZ: Sot numërohen votat me kusht

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot planifikon të numërojë votat me kusht dhe ato të personave me aftësi të kufizuara, raporton Express Këtë për Express e...

Aktori i famshëm Will Smith rrëfen momentin kur mendoi vetëvrasjen

Aktori Will Smith është bërë pjesë e një akti me seri të Youtube të quajtur “Best Shape of My Life”, ku do të dëshmojë...

Krijohet komisioni për studimin e fizibilitetit për rrugën Prizren – Tetovë, projekti pritet të kushtojë mbi 150 milionë euro

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, në një konferencë për media ka bërë të ditur...

Lajmet e Fundit