16.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Gjendet në Shqipëri i mituri që ishte zhdukur në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur në Shqipëri i mitur që ishte larguar nga shtëpia e tij në Prizren pak ditë më parë.

Një grua në Prizren kishte raportuar se më 6 shtator i biri i tij ishte larguar nga shtëpia dhe se ka informacione se gjendet në Tiranë.

Sipas Policisë, pas hetimeve dhe bashkëpunimit me autoritetet e Shqipërisë është gjetur i mituri.

“Në koordinim me zyrën ndërlidhëse ILECU në PKK Vërmicë nga autoritet e Shqipërisë është marrë personi i zhdukur dhe pas përfundimit të procedurave i njëjti i është dorëzuar familjes së tij”, thuhet në raport të Policisë.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Kurti në Prizren: Qeveria do ta mbështesë komunitetin boshnjak

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja për Çështje të Pakicave, Emilija Rexhepi kanë përuruar solemnisht Qendrën Kulturore Boshnjake në Prizren. Kryeministri Kurti falënderoi komunitetin boshnjak...

Rama: Shqipëria nuk ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës së UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkëputur një pjesë të fjalimit që e ka mbajtur në OKB që ka të bëj me Kosovën dhe...

Lajmet e Fundit