19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Moti sot, kryesisht i vranët dhe me reshje shiu

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, reshjet parashihen të jenë të intensitetit të dobët deri mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Prizrenit

Me aktivitete të ndryshme do të shënohet sot Dita e Çlirimit të Prizrenit. Data: 12.06.2024 Programi i aktiviteteve: Ora 09:00: Seanca Solemne e Kuvendit të Prizrenit ...

Lajmet e Fundit