17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Gjendet pa shenja jete një person në Krushë të Madhe të Rahovecit

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Krushë të Madhe të Rahovecit.

Është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij.

Lajmin për Arbresh.info e ka konfirmuar Sheremet Elezaj, zëdhënës i Policisë Rajonale në Gjakovë.

“Sot viktima mashkull i lindur në vitin 1951 është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në fshatin Krushë e Madhe-Rahovec (ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes ka konstatuar vdekjen e tij”, tha Elezaj.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore”, konfirmoi Elezaj.

Me vendim të prokurori të shtetit është iniciuar rast “hetim i vdekjes”, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për ekzaminim mjeko-ligjor./Arbresh.info/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Sot moti me diell, vranësira e rrebeshe lokale shiu

Sot në Kosovë moti pritet të jetë me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Gjatë ditës ose pasdite parashihen zhvillime të vranësirave të cilat...

Policia në Prizren realizoi 71 urdhëresa të gjykatave për vepra penale në katër ditët e fundit

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, në vijim të zbatimit të planit operativ të autoriteteve gjyqësore, raporton se gjatë periudhës kohore 13.05.2024 deri me...

Lajmet e Fundit