2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Gjonaj do të bëhet me stadium të futbollit

Krytari Shaqir Totaj, priti sot delegacionin e Federatës së Futbollit të Kosovës, udhëhequr nga Kryetari Agim Ademi, ku u pajtuan të nënshkruajnë Memorandum Bashkëpunimi për realizimin e stadiumit të futbollit në fshatin Gjonaj.

Me këtë rast, diskutuan edhe për restaurime të stadiumeve të tjera që janë në zhvillim e sipër në Komunën e Prizrenit, gjë që premton infrastrukturë të kënaqshme për futbollistët aktiv, por, edhe për brezat e rinj të sportistëve në Komunën tonë.

 

Më Shumë

Shumica e kosovarëve, me gjendje të rëndë sociale

Dihet, të ardhurat e një familje dhe niveli i çmimeve të të gjitha produkteve dhe shërbimeve, e sidomos çmimet e produkteve elementare ushqimore dhe...

Fjalimet historike të Ismail Qemalit

Nga Sheradin Berisha Kuvendi i Vlorës ishte një nga ngjarjet më të rëndësishme për shqiptarët, në fillim të dhjetëvjeçarit të dytë të shekullit XX-të. Kuvendi...

Lajmet e Fundit