23.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Gjyqësori në Prizren përgjysmoi lëndët

Prizren-GjykataVitin e kaluar janë shqyrtuar 48.234 lëndë, ndërsa 32.260 sosh janë bartur për trajtim, ka thënë Ymer Hoxha, kryetar i Gjykatës Themelore.

Një vit pas organizimit të ri të organeve të drejtësisë, zyrtarët e Gjykatës dhe ata të Prokurorisë në Prizren e vlerësuan si të qëlluar formën e re të funksionimit që ka ndikuar në përgjysmim të numrit të lëndëve, shkruan Zëri.

Nga fillimi i janarit 2013, Gjykatat e Qarkut nisën një formë të re të punës, për të funksionuar në një trup edhe me Gjykatën Komunale dhe atë të Kundërvajtjes, në kuadër të Gjykatës Themelore, ndërsa Prokuroria Themelore përfshin edhe njësinë komunale.

Më Shumë

Dy lojtarët e Chelseat që mund të përfshihen në marrëveshje për transferimin e Osimhen

Ka sugjerime se Chelsea mund të ofrojë Romelu Lukakun dhe Cesare Casadein si pjesë e një marrëveshje për të zbritur çmimin e sulmuesit të...

Prizren: Përfundon ndërtimi i fushës së futbollit në Shkollën e Mjekësisë ‘Luciano Motroni’

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se ka përfunduar ndërtimi i fushës së futbollit në Shkollën e Mesme të Lartë të Mjekësisë "Luciano Motroni" në...

Lajmet e Fundit