14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

MKRS lë ‘Ibrahim Rugovën’, i bashkohet Prishtinës për sallën universale

Prishtine-Salla universaleMinistria e Kulturës ka pesë vjet që ka vënë gurthemelin e shtëpisë së teatrit dhe operës “Ibrahim Rugova” dhe deri më tani janë shpenzuar rreth një milion euro për të.

Por, siç shkruan sot Koha Ditore, ky institucion e ka lënë mënjanë projektin për të cilin sivjet ka ndarë 800 mijë euro, për t’iu bashkuar Komunës së Prishtinës, që ta çojë përpara projektin e sallës universale e galerisë së qytetit.

Ky objekt, që i mungon kryeqytetit e Kosovës, fillimisht ishte vlerësuar se do të kushtonte dy milionë euro, por ndërkohë ky vlerësim hipi në 5,5 milionë.

Më Shumë

Vazhdon seanca e Kuvendit, në rend dite rezoluta rreth grevës në vend

Kuvendi i Kosovës sot do t`i vazhdojë punimet e seancës në të cilën do të jetë në rend dite edhe rezoluta e propozuar nga...

Oleksandr Usyk zbulon se kur dhe ku do të pensionohet nga boksi profesionist

Boksieri ukrainas, Oleksandr Usyk ka pohuar se ka në plan të tërhiqet pas tre ndeshjeve të ardhshme. Ai mbetet i pamposhtur në karrierën e tij...

Lajmet e Fundit