16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Granatë dore në oborrin e një shtëpie në Rahovec

Një granatë dore është gjetur në oborrin e një shtëpie në fshatin Dejn të Rahovecit.

Ankuesja, pronare e shtëpisë, ka raportuar mjetin e pashpërthyer të mërkurën mbrëma.

Njësitet policore kanë siguruar vendin e ngjarjes, ndërsa njësitet e FSK-së për deminim kanë tërhequr mjetin e dyshuar granatë dore, në mënyrë të sigurt. /PrizrenPress.com/

Dënim unik me nga 12 vjet burgim për dy të akuzuarit për shpërthimin në Zhur, ku kishte vdekur një polic

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Iran Badallit dhe Arben Gashit, duke i dënuar me dënim unik me nga 12 vjet...

Specialja ua vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit

Fillimi i nëntorit do të shënojë përvjetorin e tretë të arrestimit të katër prej ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. E kur kjo kohë...

Lajmet e Fundit