25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Përleshje gjatë tubimit parazgjedhor në Suharekë

Gjatë një tubimi elektoral, mbrëmë rreth orës 22:00, në të cilin kanë marrë pjesë banorët e fshatit Vërshec të Suharekës, si dhe njëri nga kandidatët për kryetar të Komunës së Suharekës, gjatë diskutimit lidhur me një burim të ujit në fshat u shkaktua një zënkë në mes tyre, ka bërë të ditur Policia e Kosovës.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ndërsa lidhur me rastin është arrestuar një i dyshuar i cili pas intervistimit, me urdhër të prokurorit, është dërguar në mbajtje. /PrizrenPress.com/

Ballkani e largon Llapin nga kryesimi, Malisheva fiton në Prizren

Ballkani ka treguar fuqinë prej kampioni në përballje me skuadrën që këtë fillimedicioni ka treguar performancë të mirë, Llapin.    Në ndeshjen e vlefshme për Superligë...

Quni: Besoj që institucionet i kanë marrë masat për t’iu përgjigjur sulmeve si ai në Banjskë

Ish-ministri i Mbrojtjes, deputeti i LDK-së, Anton Quni, tha se synimet e grupit terrorist që e sulmoi Policinë e Kosovës para një jave në...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit