10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Greva e avokatëve, dështojnë shumica e 71 seancave në Gjykatën e Prizrenit

Nga 71 seanca të parapara të mbahen sot në Gjykatën Themelore të Prizrenit dhe degët e saj në Suharekë e Dragash shumica kanë dështuar si rezultat i grevës së avokatëve.

Sipas zëdhënëses së Gjykatës, Afërdita Kicaj, gjatë ditës së sotme janë mbajtur vetëm seancat me paraburgime dhe ato ku palët nuk kanë pasur avokatë, pra ato ku mbrojtja nuk është e domosdoshme.

Avokatët e Kosovës kanë nisur dje një bojkot të përgjithshëm si reagim ndaj vendimit të Gjykatës Themelore të Prizrenit për rregullimin e qasjes së avokatëve dhe palëve të tjera në objektet e Gjykatës.

Sot mot me diell, temperaturat deri në 25 gradë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira kryesisht rreth relievit malor. Sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do...

Kapet me dy armë një person në Prizren

Një person është kapur  me dy armë automatike AK-47, në Prizren. Policia ka  kryer bastisje në shtëpinë e tij, ku u konfiskuan armët nga zyrtarët...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit