22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Gruaja i hyn shuplaka burrit në Malishevë

Përditë e më shumë po shtohet numri i rasteve të dhunës në familje në Kosovë. Ani pse zakonisht viktima janë gratë, ka edhe raste kur burrat raportojnë dhunën që përjetojnë nga bashkëshortet e tyre.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se një rast i tillë ka ndodhur sot në fshatin Llapqevë të komunës së Malishevës.

Sinjali mëson se gjithçka ka nododhur në shtëpinë e çiftit, ku pas një mosmarrëveshje mes tyre, ku gruaja më pas e kishte goditur me shuplaka bashkëshortin e saj, duke i shkaktuar kështu lëndime trupore.

Burri ka kërkuar ndihmë nga Policia, të cilët menjëherë kanë shoqëruar të dyshuarën në stacion policor për intervistim.

Me vendim të prokurorit, ndaj saj është iniciuar rasti ‘Dhunë në familje’.

Më Shumë

Burri nga Rahoveci: Gjakovarët s’kanë qef me u martu me katunarë

Një burrë nga Rahoveci ka marrë vëmendje me një deklaratë që e ka bërë për gjakovarët. Sipas tij, gjakovarët s’kanë qejf të martohen me ‘katunarë’....

Përkujtohet shkrimtari disident, Kasëm Trebeshina

Shkrimtari, dramaturgu dhe poeti disident, Kasëm Trebeshina, përkujtohet sot në ditën e lindjes. Kasëm Trebeshina u lind në Berat më 8 gusht 1926. Filloi studimet...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit