31.8 C
Prizren
E martë, 28 Qershor, 2022

Prizren: 36 vjeçarja shtatzënë e mbyll burrin në banesë me një grua tjetër

Një rast jo fort i zakontë i dhunës në familje ka ndodhur në orët e mbrëmjes të së enjtes në rrugën “Rexhep Kabashi”, në Prizren. Sinjali mëson se një grua 36-vjeçare ka vendosur ta denoncojë në Polici bashkëshortin e saj për dhunë në familje. Por para se të shkojë në stacion policor, ajo ka bërë një veprim, përmes së cilit ka tentuar që ta ndalojë ikjen e bashkëshortit të saj nga duart e Policisë.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se viktima e ka mbyllur të dyshuarin në banesë, duke mos i lënë çelës, derisa i njëjti ka qenë me një grua tjetër. Dy fëmijët i ka marrë me vete dhe është nisur për në Polici.

Në dëshminë e saj të dhënë para hetuesve, viktima ka thënë se është në muajin e 5-të të shtatzënisë dhe që një kohë është duke përjetuar dhunë fizike e psikike, çka po i shkakton asaj frikë e shqetësim për të bashkëjetuar me të dyshuarin.

Ajo ka kërkuar ndihmë nga Policia, ku në mes të tjerash ka përshkruar në detaje se si burri e kishte goditur nëpër të gjitha pjesët e trupit, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Për të parandaluar ndonjë të keqe më të madhe që mund t’i ndodhë, ajo ka vendosur që të raportojë rastin, duke e mbyllur burrin fillimisht në banesë.

Gjatë kohës sa viktima ka qenë në stacion policor, Sinjali mëson se i dyshuari e kishte thyer dritaren dhe kishte arritur të largohej nga banesa, duke iu shpëtuar kështu prangave të Policisë.

Megjithatë, njësitë policore kanë nisur kërkimet për të dyshuarin, ndaj të cilit me urdhër të Prokurorit të Shtetit, është iniciuar rasti për dhunë në familje.

Ndërkohë, viktima ka marrë trajtim mjekësor dhe më pas bashkë me fëmijët e saj është dërguar në Strehimore, aty ku ndihet më e sigurt.

/GazetaSinjali/

Më Shumë

Konjufca, opozitës: Çfarë Trusti, mos boni hajgare

Gjatë ditës së sotme është paraparë që Projektligji për Trustin të diskutohet dhe hidhet në votim në seancën plenare, por diçka e tillë nuk...

Dy të rinj me origjinë nga Kosova arrestohen në Itali, dyshohet se planifikuan sulm terrorist

Një burrë dhe një grua me origjinë kosovare janë arrestuar me akuzën se janë trajnuar për të organizuar një sulm në Itali në emër të grupit xhihadist të Shtetit...

Kriza ekonomike mbylli afro 20 mijë biznese

Më shumë se 20 mijë biznese llogariten se janë mbyllur nga viti 2020 deri në 2021-ën, shkaku i pandemisë Covid-19, ndërsa më shumë se...

Zgjedhën kryetarët e fshatrave Nagac dhe Celinë të komunës së Rahovecit

Në fshatrat Nagac dhe Celinë të komunës së Rahovecit, komisioni për zgjedhjen e kryetarëve të këshillave të fshatrave, lagjeve urbane dhe vendbanimeve, ka zhvilluar...

Prizren: Një 50 vjeçar në gjendje të rëndë pasi u ther me thikë

Një person i moshës rreth 50 vjeçare është në gjendje të rëndë pasi është therur me thikë. Rasti ka ndodhur në Prizren. Lidhur me rastin policia...

Prizren, Suharekë/ Dy raste të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit, të paktën 4 raste janë raportuar në Policinë e Kosovës për shkaktim të dhunës në familje. Një prej rasteve është...

Vdes nga një aksident i tmerrshëm gruaja shqiptare 35-vjeçe në Itali

Mesdita e djeshme ishte e kobshme për Matilda Hidrin, gruan 35-vjeçe shqiptare që jeton në Itali. Gjersa po kthehej në Genova, në autostraden Milano -...

Mike Tyson është njeriu përgjegjës i intervistës më madhështore ndonjëherë të dhënë nga një atlet

Plot dy dekada më herët, më 24 qershor, 2000, në Hampden Park, Skoci, Mike Tyson dhuroi një prej intervistave më ikonike të të gjitha...

Moti për sot dhe nesër

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me reshje lokale në disa zona. Të premten do të ketë mot...

Prapaskenat e ditëlindjes, Sara Hoxha nervozohet me Ledri Vulën

Sara Hoxha partnerja e reperit kosovar, Ledri Vula para pak ditësh ka festuar 30-vjetorin. Ajo organizoi një festë të madhe me të ftuar të shumtë...

IKD: ‘Gjykata Speciale’ është përcjell me parregullsi serioze

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), prezanton raportin me titull “Gjykimet Speciale”, i cili është rezultat i monitorimit të drejtpërdrejtë dhe sistematik që IKD...

Cristano Ronaldo i bashkohet Binance-s me NFT-në e tij

Futbollisti i famshëm portugez, Cristiano Ronaldo, ka njoftuar partneritetin e tij ekskluziv shumëvjeçar për tokenët të pandryshueshëm (NFT) me platformën e shkëmbimit të kriptomonedhave...

Përleshje në Prizren: Theret me thikë një person, dërgohet në spital

Një ngatërresë mes të rinjve ka ndodhur sot në lagjen Ortakoll të Prizrenit, rreth orës 13:30, raporton Gazeta Sinjali. Përleshja, motivet e së cilës...

Kacafytet me hajnin në shtëpi, e identifikon, i del i njohur (VIDEO)

Binak Zyma ka raportuar në polici se ka vërejtur katër persona mbrëmë rreth orës 03:00, duke vjedhur në shtëpinë e tij në Demanjë të...

Ukraina merr statusin e kandidatit për anëtarësim në BE, Zelensky: Është një moment historik

  Ukrainës dhe Moldavisë u është pranuar statusi i kandidatit për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Lidhur me këtë ka reaguar presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili...

Vala e të nxehtit arrin në Kosovë, deri në 36 gradë celsius temperaturat gjatë javës që po hyjmë

Mot me temperatura të larta pritet të mbajë në Kosovës, gjatë javës që po hyjmë, njofton Prishtina Weather. Sipas PW, vendin tonë do ta përfshijë...

Lajmet e Fundit