0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Haradinaj konfirmon se ka përfarim qëndrimesh për koalicionin e opozitës

Ramush haradinaj ne zgjedhjeLideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se ende s’janë marrë vesh për të gjitha detajet me partitë tjera që pritet të themelojnë Qeverinë e re.

Megjithëkëtë, mirëpritësi i takimit të liderëve të opozitës ka thënë se ka përfarim të qëndrimeve mes të gjitha partitë politike.

“Janë përafruar qëndrimet”, ka thënë Haradinaj, pas takimit me Kurtin, Mustafën dhe Limajn, raporton Express.

Ai ka thënë se askush në Kosovë nuk është kundër dialogut, por ka thënë se duhet të ketë dialog frytdhënës.

Më Shumë

Suhareka në pulla postare të Kosovës

Sot, Filatelia e Postës së Kosovës, lëshoi në qarkullim të rregullt emisionin e pullave postare “Qytetet e Kosovës-Suhareka”, me pamjet e bukura të këtij...

Asociacioni i Komunave dhe MFPT-ja përplasen për tatimin në pronë

Çmimi për tatim në pronë është rritur 100 për qind. Ministri i Financave thotë se nuk e ka marrë këtë vendim, ndërsa nga Asociacioni...

Lajmet e Fundit