18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Haradinaj: Mos lejoni asnjë politikan të tallet me Prizrenin

fushata e aak ne pzLideri i AAK-së Ramush Haradinaj, të dielën ka pasur një kërkesë interesante për qytetarët e Prizrenit. Ai ka kërkuar që të mos lejojnë më politikanët dhe partitë politike, që të bëjnë hajgare dhe të tallen me këtë qytet. ”Kur dëgjojë fjalimet në televizion nga politikanët për Prizrenin, më besoni që edhe unë çuditem. Vërtet po tallen me këtë qytet kur po premtojnë miliona euro”, tha Haradinaj. Ai tha se sa më shpejt të ndërrohet qeverisja aq më mirë është për Prizrenin. ”Ndryshimet në Kosovë fillojnë nga Prizreni”, tha Haradinaj.

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe ai i LDD-së, Nexhat Daci kanë hapur të dielën zyrtarisht fushatën zgjedhore në Prizren. Haradinaj dhe Daci kanë kërkuar që me 3 nëntor në këtë qytet të votohet koalicioni AAK-LDD dhe kandidati për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi.

Edhe kryetari i LDD-së Nexhat Daci tha se ndryshimet në Kosovë fillojnë nga Prizreni. “ Ania e Kosovës ishte nisur drejtë Amerikës dhe BE-së, por shpejtësia e saj është ngadalësuar së tepërmi. Erërat ka mundësi që t’ia ndërrojnë destinacionin kësaj anije, prandaj kërkojmë ndryshime”, tha Daci. Ai ka ftuar qytetarët, që të votojnë kandidatin Lulëzim Kabashin për kryetar të Prizrenit.

Kryetari i Degës së AAK-së në Prizren, Fatmir Kastrati, tha ndërkaq se qeverisjen e deritashme do të ndëshkojë qytetari me votë me 3 nëntor. “Prizreni pret ndryshime”, tha Kastarti.

Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi premtoi se nëse zgjedhet kryetar për katër vite do të punësojë nga një anëtar të çdo familje në Prizren. ”Kjo është e mundshme dhe do ta bëj”, tha Kabashi. Ai po ashtu premtoi zhvillim ekonomik, dhe përmasim në sektorët e tjerë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Këto lagje të Prizrenit do të mbesin deri në 7 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin pa ujë të mërkurën, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit, lagjet...

Totaj takon kryetarin e Parlamentit të Landit të Austrisë së Ulët — flasin për zgjerimin e bashkëpunimit kulturor e ekonomik

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot në takim miqësor delegacionin austriak parlamentar të Landit të Austrisë së Ulët (Niederösterreich/Lower Austria), të...

Lajmet e Fundit