28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Haradinaj nga vreshtat e Rahovecit: S’guxojmë të largohemi nga aleatët

N’Konak, të Rahovecit apo ndryshe tek shtëpia e verës, sot ka filluar festa tradicionale e vjeljes së rrushit, me sloganin “Prek n’rrush, shijo n’ven”, me edicionin e 22-të për këtë vit.

Në ceremoninë hapëse i pranishëm ka qenë, edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Lideri i AAK-së ka njoftuar se gjatë fjalimit të tij në “Hardh Fest”, u ka shprehur falënderim vreshtarëve dhe afaristit shqiptar në Amerikë, Rrustem Gecaj, për investimet e tij në Kosovë.

“Kjo është një dëshmi që bashkëpunimi e investimet e përbashkëta janë storie suksesi që çojnë vendin përpara”, është shprehur Hardinaj, transmeton KlanKosova.tv.

Ish-kryeministri është shprehur tutje se “si Kosovë, i kemi disa synime pa të cilat do te kemi vështire ta zhvillojmë çdo sektor të vendit”.

Nga Rahoveci, Haradinaj ka thënë se synimi i Kosovës është anëtarësimi në institucionet euro-atlantike.

“Për të arritur këtë qëllim nuk guxojmë të largohemi nga aleatët tanë, por duhet të afrohemi me ta që ta kenë besimin tek ne që bashkërisht t’i arrijmë objektivat”.

Më Shumë

Vala e të nxehtit: Për 6 muaj, mbi 47 mijë qytetarë kërkuan ndihmë në QKUK – fluks në dy muajt

  Për gjashtë muajt e fundit, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë trajtuar mbi 47 mijë pacientë shkaku i temperaturave. Megjithëse, në dy muajt e...

70 aksidente trafiku për një ditë në Kosovë, 34 prej tyre me të lënduar

Vetëm gjatë ditës së djeshme, policia ka raportuar për 70 aksidente në trafik. Prej tyre, 34 kanë qenë me të lënduar, teksa 36 të tjerë...

Lajmet e Fundit