13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Hashim Thaçi: PDK garon e vetme në zgjedhje

Thaci-qeveriaKryeminsitri i vendit, dhe njëherit kreu I Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se partia e tij, do të hyjë e vetme në zgjedhje, të cilat do të mbahen më 8 qershor.
I pari i PDK-së, në një prononcim për Indeksonline, është shprehur i bindur në fitoren e partisë së tij.

Ndryshe edhe partitë e tjera politike në vend, do të futen të vetme në zgjedhje.
E vetme në zgjedhje do të hyjë edhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Ndërkaq drejtues të Lëvizjes së Albin Kurtit, patën thënë se do të garojnë me programin e saj politik, dhe se për koalicion mund të flitet vetëm pas zgjedhjeve.
Njejtë do të veprojë edhe AKR-ja e Behgjet Pacollit dhe AAK-ja e Ramush Haradinajt./Indeksonline/

Më Shumë

Vdes një grua në Spitalin e Prizrenit, familjari i saj dyshon që s’iu dha ndihma mjekësore me kohë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Spitalin e Prizrenit, ku ka humbur jetën një grua, e cila ishte dërguar në...

Totaj priti zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit

Kryetari i Prizrenit,  Shaqir Totaj priti sot zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit të Republikës së Turqisë. Diskutimi kryesor u përqendrua në qeverisjen...

Lajmet e Fundit