17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Haskuka tregon se a do të përfshihet PDK-ja në qeverisjen e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka mohuar se është duke u negociuar bashkëqeverisja me PDK-në.

“Nuk kemi pas takime lidhur me këtë temë”, ka treguar Haskuka në paraqitjen e fundit në Klan Kosova.

Ai, ka pranuar se është duke qeverisur vetë pas prishjes së koalicionit me Nismën dhe LDK-në.

“Jemi në qeverisje vetë”.

Haskuka tha se opozita nuk mund të rrëzojë nga posti i kryetarit të Prizrenit.

“Opozita nuk mund të më rrëzojë sepse sic e dini kryetari zgjedhet nga qytetarët”.

Ai beson se Prizrenin do ta qeverisë edhe në mandatin e dytë.

“Edhe pas zgjedhjeve të ardhshme do të vazhdoj qeverisjen në Prizren”, shprehet ai, shkruan “PrizrenPress”.

Haskuka është akuzuar nga partitë opozitare për keqqeverisje të Prizrenit.

Kryetari i PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj tha se qytetarët janë duke vuajtur pasojat e mungesës së performancës së pushtetit lokal.

Ai, tregon se Auditimi ka evidentuar dështimin e kësaj qeverisje.

“Komunës dhe kryetarit Haskuka ia ka shtuar edhe 22 rekomandime sepse ka “qeverisë mirë “!”, ironizon Totaj.

“Realizimi i investimeve kapitale vetëm 72 %, e ka diskualifikuar komunën e Prizrenit për të pasur të drejtë të pretendojë për grantin e performancës që kryesisht jepet donacion nga shtetet mike”, tha Totaj./PrizrenPresscom/

Më Shumë

Testamenti i një të ekzekutuari: Eshtrat m’i vendosni pranë babës tim të dashur

“Largohem nga kjo jetë e rreme, i përvëluar si shqiptar për një Shqipëri që unë dëshiroja. Largohem nga kjo botë e gënjeshtër pa i...

Vetaksident në Gjonaj të Hasit

Një vozitës është vetaksidentuar me veturë në fshatin Gjonaj të Hasit. Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitësit. “Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pa...

Lajmet e Fundit