14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Haxhi Avdyli vizitoi fshatin Kabash dhe Kushnin të Hasit

haxhi avdyli ne hasKryetari i Degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli, ka vizituar sot fshatin Kabash dhe Kushnin të Hasit.

“Vizita njohëse u mirëprit nga banorët e këtyre fshatrave, ku në bashkëbisedim Kryesia u njoh me vështirësitë që po ballafaqohen banorët e kësaj ane”, shkruan Avdyli në Facebook.

“Aty u potencua që kjo anë është anashkalua në investimet e pushtetit lokal në ikje”.

“Infrastruktura keqe rrugore, kanalizimet e papërfunduara,shërbimet e këqija publike , papunësia , ishin shqetësimet kryesore që hasjanët po ballafaqohen”.

“Ata ishin të pakënaqur me kujdesin e pushtetit lokal ndaj rajonit të Hasit”.

Avdyli falënderoi për besimin e palëkundur që hasjanët ruajtën për LDK-në, dhe u zotua që bashkë me ta do identifikojnë problemet dhe do propozojnë zgjidhjet që do realizohen me marrjen e pushtetit në Prizren nga LDK.

“Me këtë vizitë edhe njëherë u vërtetua që Hasi ishte dhe mbetet bastion i palëkundur i LDK-së”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Limaj dhe gjashtë politikanë tjerë të Kosovës janë paralajmëruar para dy jave për planifikim atentati ndaj tyre

Analisti politik, Arben Ahmeti thotë se shtatë politikanë të Kosovës janë të paralajmëruar për atentat ndaj tyre. Ahmeti thotë se kreu i Partisë Nisma, Fatmir...

I dhanë fund lidhjes pas disa muajsh – mësohen arsyet e ndarjes të Robert Berishës dhe Laureta Maqedoncit

Ditë më parë u raportua se këngëtari dhe moderatori i njohur shqiptar, Robert Berisha, i ka dhënë fund lidhjes së tij me tashmë ish-partneren,...

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit