10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Homazhe

Me rastin e Ditës së Flamurit, sot kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka, së bashku me nënkryetarët, drejtorët, përfaqësuesit nga organet e sigurisë, asamblistët, zyrtarët komunalë dhe qytetarë të tjerë, kanë bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve në Landovicë, në Monumentin e Lirisë tek shtatorja e Remzi Ademajt dhe shtatorja e Abdyl Frashërit, Sylejman Vokshit dhe Ymer Prizrenit në kompleksin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Pas homazheve është bërë edhe vënia e gurthemelit të shtatores së heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, projekt ky i përbashkët mes Komunës së Prizrenit dhe shoqatës “Trojet e Arbërit”.

Me këtë rast kryetari Haskuka ka bërë të ditur se Komuna e Prizrenit ka anuluar të gjitha aktivitetet festive që ishin të parapara për këtë ditë, për shkak të tërmetit tragjik që ndodhi në Shqipëri.

Më Shumë

Vjedhje në Rahovec

Në një shtëpi në rrugën “Vëllezërit Haradinaj” në Rahovec,  hajnat kanë vjedhur para e gjësende në vlerë prej mijëra euro. Vjedhja ka ndodhur gjatë ditës...

24 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët dhe pleqtë. 24 vjet më...

Lajmet e Fundit