13.8 C
Prizren
E hënë, 27 Maj, 2024

Hoxhaj ngushëllon sekretarin Kerry pas ngjarjeve në Washington

Hoxhaj-Enver5-21Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj i ka dërguar një telegram ngushëllimi sekretarit amerikan të Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry, pas ngjarjeve tragjike që ndodhën dje në Washington Navy Yard.

Në emër të qytetarëve dhe institucioneve të Republikës së Kosovës, ministri Hoxhaj ka shprehur shqetësimin dhe pikëllimin e madh për ngjarjen, e cila, sipas informacioneve të deritashme, ka shkaktuar disa viktima dhe të plagosur.

Hoxhaj në telegram ka shprehur ngushëllimet dhe solidaritetin e plotë të qytetarëve të Republikës së Kosovës me familjet e viktimave dhe me popullin e SHBA-ve.

“Populli dhe Qeveria e Republikës së Kosovës bashkëndjen në çdo moment dhembjen dhe pikëllimin me familjet të cilat kanë humbur të dashurit e tyre, duke iu bashkuar lutjeve me popullin amerikan që të plagosurit të shërohen sa më shpejt”, thuhet në letër.

Ministri Hoxhaj ka shprehur konsideratat më të larta për autoritetet amerikane për punën e jashtëzakonshme që po bëjnë për tejkalimin e situatës së krijuar.

Më Shumë

Llava e ujqërve zbret në Dragash

Të shtunën një kope me ujqër është parë në fshatin Pllajnik të Dragashit. Në një video të publikuar vërehen një numër i lartë i ujqërve...

Vdes një grua në Spitalin e Prizrenit, familjari i saj dyshon që s’iu dha ndihma mjekësore me kohë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Spitalin e Prizrenit, ku ka humbur jetën një grua, e cila ishte dërguar në...

Lajmet e Fundit