16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Hoxhaj uron Malin e Zi për ditën e shtetësisë

Hoxhaj-Enver5-21Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj i ka derguar një telegram urimi ministrit të Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Igor Lukshiç, me rastin e ditës së shtetësisë së Malit të Zi.

“Kam nderin qënë emër të popullit dhe Qeverisë së Kosovës, të përgëzoj popullin dhe Qeverinë e Malit të Zi për ditën e shtetsisë në këtë 13 korrik. Ne kemi gëzuar marrëdhënie të ngrohta të bashkëpunimit dhe mbështetje në fusha të ndryshme. Ne jemi mirënjohës për mbështetjen aktive të shtetit tuaj, duke përfshirë pjesëmarrjën në nismat rajonale”, thuhet në telegramin e urimit.

Në telegram thuhet se marrëdhëniet ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi, vazhdojnë të forcohet, derisa jemi duke lëvizur drejt procesit të integriumeve euroatlantike.

“Në këtë frymë të bashkëpunimit, unë jam i bindur se lidhjet miqësore dhe marrëdhëniet ndërmjet dy shteteve dhe popujve do të thellohen edhe më shumë”, thuhet të telegramin e urimit të ministrit Hoxhaj derguar ministrit të Jashtëm të Malit të Zi, Igor Lukshiç.

U përplas me Rusinë për Kosovën, Rama vjen me një mesazh tjetër nga OKB-ja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë një fotoalbum të momenteve të djeshme në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të...

Kurti e Çeku udhëtojnë për në Zvicër

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka udhëtuar sot për në Zvicër. Pasdite...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit