24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Hynë në fazën përfundimtare dezinsektimi në Suharekë

Malisheva-dezenfiktimi rriqraveKomuna e Suharekës ka arritë në fazën përfundimtare të dezinsektimit të fushave dhe maleve.

Shefi i Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenjës Sociale, Shaqir Mala,tha se dezinsektimi është bërë si masë mbrojtëse nga pickimi i rriqrave që janë shkaktarë të etheve hemorragjike edhe në komunën e Suharekës.“Dezinsektimi është bërë në të gjitha fushat dhe malet e teritorit të Suharekës”, tha Mala.

Sipas tij, ky aksion, ka arritur në fazën përfundimtare, pasi që kanë mbetur pa u spërkatur edhe fshatrat Mushtisht, Delloc, Sopijë, Dubravë etj.
Për realizimin e fushatës, MPMS-ja ka ndarë rreth 150 mijë euro për territorin e Regjionit të Prizrenit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vetaksident në Malishevë, lëndohet rëndë një person

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi ka humbur kontrollin mbi veturën e tij duke u rrokullisur jashtë rrugës. Sipas raportit të Policisë...

Prizren, 2 vite burgim dhe 2 mijë euro gjobë pasi pranoi se kontrabandoi 30 shtetas sirianë

 Kushtrim Elezkurtaj është dënuar me 2 vite burgim efektiv dhe 2 mijë euro gjobë, pasi e ka pranuar fajësinë se ka kontrabanduar 34 migrantë...

Lajmet e Fundit