10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

I dehuri ushtron dhunë ndaj bashkëshortes në Prizren

Një burrë dyshohet se në gjendje të dehur ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij.

Viktima e ka denoncuar rastin në polici, ku ka deklaruar se është viktimë e dhunës psikike sistematike nga bashkëshorti i saj, i cili është recidivist i veprave të dhunës.

Si rezultat i denoncimit, i dyshuari është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit, I dyshuari  është dërguar në mbajtje dhe do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’.

Më Shumë

Zelensky kërkon një samit për planin e paqes

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka kërkuar liderëve të BE-së të organizojnë një samit në një kryeqytet evropian për të diskutuar planin e tij...

Zjarr i madh në një fabrikë kimike në Itali, alarm për përhapjen e mundshme të tymit toksik

Një zjarr i madh në një fabrikë kimike në periferi të qytetit verior të Novara, Itali, ka shkaktuar një alarm për përhapjen e mundshme...

Lajmet e Fundit