11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Portieri i Anglisë pranon rinovimin e kontratës me Everton-in

Portieri i kombëtares së Anglisë, Jordan Pickford, kërkohej nga shumë skuadra të mëdha, pasi që ishte afër skadimit të kontratës me klubin e tij, Everton-in (kontrata i skadon në verën e vitit të ardhshëm).

Por, siç duket ai nuk e ka ndërmend të largohet nga “Gudisson Park”, pasi që mediat angelze raportojnë se numri një i “Tre Luanëve” ka arritur marrëveshje për ta nënshkruar kontratën e re me klubin e tij.

Mediat në Britaninë e Madhe raportojnë se bisedimet janë në fazën finale dhe tani po diskutohen vetëm disa detaje të fundit.

Pickford, pjesë e klubit anglez prej verës së vitit 2017, pritet të nënshkruajë një kontratë afatgjatë me Everton-in dhe në marrëveshje do të ketë edhe një klauzolë largimi.

Kujtojmë që Pickford deri më tani numëron 222 ndeshje me Everton-in, prej të cilave e ka mbajtur portën e paprekur në 59 ndeshje.

Ai është portieri i parë i Anglisë, me të cilët numëron 50 ndeshje zyrtare.

/Albanianpost.com

Më Shumë

143 vjet nga lindja e Mit’hat Frashërit

Mit’hat Frashëri, i njohur me epitetin Lumo Skëndo, ka lindur më 25 mars 1880 në Janinë. Ishte pinjoll i Dulellarëve të Frashërit, i biri...

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Lajmet e Fundit