2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Import e shitje e paautorizuar e armëve, Policia gjen tre AK-47 dhe armë tjerë tek i dyshuari në Prevallë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kontrollit në shtëpinë e një të dyshuari në Prevallë të Prizrenit ka gjetur armë, si tre AK-47, një pushkë e gjatë, një pushkë gjuetie, 430 fishekë, 8 gëzhoja, 8 karikator, 8 radiolidhje, një anti-plumb.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Rasti ka ndodhur të mërkurën në orën 17:00 në Prevallë të Prizrenit.

“Gjatë kontrollit të shtëpisë së të dyshuarit mashkull kosovar janë gjetur dhe konfiskuar tre AK-47, një pushkë e gjatë, një pushkë gjuetie, 430 fishekë, 8 gëzhoja, 8 karikator, 8 radiolidhje, një anti-plumb, një thikë dhe disa pajisje të ndryshme”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Gaza “vendi më i rrezikshëm në botë për të qenë fëmijë”, thotë UNICEF

Catherine Russell, drejtore ekzekutive e Fondit të Kombeve të Bashkuara për Fëmijët, ka paralajmëruar se Gaza është përsëri “vendi më i rrezikshëm në botë...

Arrestohet i dyshuari për blerjen e arit nga grabitësit në Suharekë

Tashmë është arrestuar edhe personi që dyshohet se ka blerë arin e vjedhur nga grabitësit në argjendarinë në Suharekë.   https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-nje-mesimdhenes-e-te-lendes-se-matematikes/

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit