13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Ish-luftëtari i UÇK-së ka nevojë për ndihmën tonë

Veteranit të UÇK-së, me vendbanim në Junik, Besnik Hysen Kuqit, i nevojitet ndihmë urgjente për trajtim jashtë shtetit (Turqi). Besniku është aksidentuar në vitin 2019 dhe që nga atëherë është i palëvizshëm. Gjendja e tij po përkeqësohet çdo ditë. Ai urgjentisht duhet të dërgohet për trajtim jashtë Kosovës. Çmimi për operimin e tij është i lartë dhe i papërballueshëm për familjen. Prandaj, familja, shokët dhe miqtë e tij kërkojnë ndihmën e qytetarëve për ta përkrahur materialisht për operim.

Këtë kërkesë, për publikimin e këtij njoftimi në gazetën “Epoka e re”, e ka bërë bashkëluftëtari i tij i betejës së Koshares, Agron Jusufi.

Më poshtë gjeni llogarinë bankare për ndihmën që mund t’ia jepni.

Presidentja Osmani ndërpret vizitën zyrtare në New York

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndërprerë vizitën zyrtare në New York, si rrjedhojë e ngjarjeve të fundit në veri. Osmani ishte në vizitë...

Kapet me drogë një i ri në Prizren

Në rrugën “William Walker” në Prizren, gjatë patrullimit në një pikë kontrolli, policia ka ndaluar një veturë, nën dyshimet për gjësende të kundërligjshme. Gjatë kontrollimit...

Lajmet e Fundit