13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Itali, Angli dhe Arabi Saudite, Raphael Varane ka tre oferta në tavolinë

Epokës së Raphael Varane te Manchester United po i vjen fundi. Pas muajsh spekulimesh, është konfirmuar se mbrojtësi francez do të largohet nga klubi si lojtar i lirë në fund të këtij sezoni.

Ky lajm shënon mbylljen e një kapitulli të rëndësishëm për “Djajtë e Kuq” dhe hap mundësi të reja për Varane-n, i cili në moshën 31-vjeçare mbetet një mbrojtës i lakmuar në tregun e transferimeve.

Largimi i Varane ka ngjallur interesin e disa klubeve të rëndësishme, të cilat tashmë kanë filluar të planifikojnë afrimin e tij të mundshëm. Ndër të interesuarit spikat Juventus-i. Megjithatë, sipas “Fichajes”, në garë thuhet se janë edhe Chelsea me Al Nassr.

Skuadra italiane e konsideron Varane-n si përforcimin ideal për rotacionin mbrojtës, veçanërisht duke pasur parasysh largimin e mundshëm të Gleison Bremer-it verën e ardhshme.

https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/776367217955014

Përvoja dhe qëndrueshmëria e francezit do të ishin të vlefshme për bardhezinjtë në luftën e tyre për tituj kombëtarë dhe ndërkombëtarë.

Chelsea është pozicionuar gjithashtu si një nga kërkuesit më seriozë për shërbimet e Varane. Me Thiago Silva-n që përfundon kontratën dhe planifikon një rikthim te Fluminense, klubi londinez po kërkon një zëvendësues të besueshëm për të ruajtur stabilitetin në mbrojtjen e tij.

Ardhja e Varane mund t’i sigurojë ekipit të “Stamford Bridge” sigurinë dhe udhëheqjen e nevojshme për të konkurruar në nivelin më të lartë në Premier League dhe në Evropë.

Nga ana tjetër, Al Nassr i Saudi Pro League ka treguar interes të dukshëm për Varane. Klubi saudit është i vendosur të përforcojë mbrojtjen e tij me figura të njohura dhe e sheh Varane-n si plotësuesin perfekt për të formuar një dyshe solide me Aymeric Laporte.

Ardhja e Varane jo vetëm që do të rriste nivelin konkurrues të ekipit, por do të ishte gjithashtu një tërheqje e madhe mediatike për ligën saudite.

Vendimi përfundimtar për të ardhmen e tij do të varet nga faktorë të ndryshëm, duke përfshirë aspiratat sportive dhe personale të Varane.

Ndërkohë bota e futbollit pret kapitullin e radhës në karrierën e një prej mbrojtësve më të talentuar të brezit të tij. Rezultati i kësaj historie premton të jetë një nga pikat kryesore të tregut të ardhshëm të transferimeve.  Albanian Post

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Zvicra fiton Eurovisionin

Zvicra me këngëtarin “Nemo” duke bërë që të triumfojë në këtë edicion të Eurovizionit. Ndërsa vendi që mori zero pikë nga publiku ishte Mbretëria...

Kërkohet drejtësi për 77 martirët e Korishës

Me një manifestim përkujtimor, është shënuar 25 vjetori i vrasjes së 77 civilëve në Korishë, të cilët ishin përdorur si mburojë njerëzore nga serbët...

Lajmet e Fundit