-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Ja cila është ideja e Ramush Haradinajt nëse shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme

Ramush Haradinaj 1I propozuari për Kryeministër nga partitë opozitare, Ramush Haradinaj ka shpalosur idenë se nëse shkohet në zgjedhje të reja atëherë 40 deputetët më të votuar prej LDK’së, AAK’së dhe Nismës duhet të renditen të parët.
Në këtë formë, Haradinaj ka parashikuar se edhe kandidatët e partive tjera do të pajtoheshin pasi kjo është renditje më fer që mund të ishte.

Këtë ide Haradinaj e ka shpalosur në Rubikon të KTV’së derisa ka shpalosur idenë e tij se si do të bëhet Kryeministër i ardhshëm i Kosovës.

Deri më tash, partitë tjera, LDK dhe Nisma s’kanë komentuar këtë ide të Haradinajt, por se i kanë vazhduar takimet për të gjetur zgjidhjen sa i përket pozitës së Kryetarit të Kuvendit. Sot, pas takimit që kanë pasur, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj e Fatmir Limajn kanë thënë se do të shkojnë në Kuvend me një grup parlamentar.

Më Shumë

Shkolla e fshatit Gorozhup të Hasit nuk ofron kushte për mësim

Shkolla fillore në Gorozhup të Hasit po përballet me probleme infrastrukturore pasi ambientet e brendshme të kësaj shkolle po krijojnë lagështirë, duke mos krijuar...

Gjashtë vjet nga vdekja e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli

Shkrimtari, poeti dhe politikani shqiptar Dritëro Agolli ka vdekur më 3 shkurt të 2017, në moshën 85-vjeçare. Agolli vuante prej kohësh nga një sëmundje në...

Lajmet e Fundit